W momencie zmian ustrojowych w Polsce dla Kazimierza Mojsiuka i jego firmy otworzyły się nowe horyzonty. Dzięki temu Kazimierz Mojsiuk rozpoczął współpracę z jednym ze szwedzkich muzeów, które przekazywało do renowacji pozyskiwane przez siebie zabytkowe auta. Praca z tymi samochodami wymagała niezwykłego kunsztu i dokładności, zwłaszcza w odbudowie powłok lakierniczych.


Mamy 1992 r. Kazimierz Mojsiuk powołuje do życia firmę Auto Mojsiuk, która początkowo zajmuję się sprzedażą lakierów samochodowych, a następnie pod jej szyldem w 1995 r, rozpoczyna się obsługa salonu i serwisu samochodów marki Honda jako autoryzowany dealer.


Oferowanie samochodów tej japońskiej marki rozpoczęło stałe rozszerzanie działów autoryzowanej sprzedaży i obsługi posprzedażowej przez Kazimierza Mojsiuka. Wielu symaptyków motoryzacji z regionu koszalińskiego do dziś pamięta salon Hondy na ul. Zielonej i podziwiane najnowsze modele na koszalińskich Targach Motoryzacji.


Przez kolejne lata firma stale rozwijała usługi blacharsko-lakiernicze tym samym sukcesywnie rozbudowując park maszynowy. Od początku Zarząd firmy z Kazimierzem Mojsiuk na czele stawiał na wyszkolenie pracowników, którzy uczestniczyli w wielu szkoleniach – niejednokrotnie z założycielami firmy.


Rok 1997 to przełom w działalności firmy Kazimierza Mojsiuka. Zakończyła się wówczas duża inwestycja w Starych Bielicach k/Koszalina, przy drodze krajowej nr 6 łączącej Szczecin z Gdańskiem w postaci nowoczesnego kompleksu samochodowego o powierzchni 1500 m² . Rok później firma Mojsiuk podpisuje umowę z Mercedes-Benz na terenie ówczesnego województwa koszalińskiego. W tym obiekcie znalazł również swoją nową lokalizacje salon i serwis Hondy przeniesiony z ul. Zielonej w Koszalinie.


Cztery lata później w listopadzie 2001 roku nastąpił kolejny ważny moment we współpracy z marką Mercedes-Benz, w postaci uruchomienia nowego oddziału w Szczecinie. W ówczesnym czasie Szczeciński salon był jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.


Usługi blacharsko-lakiernicze na przestrzeni lat podlegały stałemu rozwojowi pod względem infrastruktury, Obecnie możemy oglądać dwa nowoczesne obiekty którymi są Centrum Blacharsko-Lakiernicze w Starych Bielicach i jego oddział w Szczecinie.


Marzec 2011 do palety oferowanych przez firmę Mojsiuk samochodów dołącza marka Peugeot, która zostaje zlokalizowana w nowo pozyskanym obiekcie również w Starych Bielicach koło Koszalina. W styczniu 2013 roku kończy się budowa nowego obiektu, zlokalizowanego obok pozostałych budynków Grupy Mojsiuk. Rozpoczyna się tu obsługa klientów marki Peugeot. Nowy obiekt spełnia najnowsze standardy marki, zwiększając tym samy poziom i szybkość obsługi klientów. W roku 2020 r. zostały przebudowane obiekty – salon oraz serwis Honda w Starych Bielicach. A już zaledwie rok później powstaje salon marki Citroen, który powstał przy budynku salonu Peugeota.


Rok 2016 rozpoczął obecność firmy Mojsiuk Mercedes-Benz w Gorzowie Wielkopolskim. Powstanie obiektu serwisu samochodów ciężarowych, a później dostawczych był odpowiedzią firmy na płynące z terenu woj. lubuskiego zapotrzebowanie na tego typu usługi of firm transportowych.


W 2017 roku oddział w Szczecinie doczekał się dwóch równoległych wydarzeń. Pierwszym z nich była przebudowa salonu samochodów osobowych, … a drugim otwarcie nowoczesnego salonu dedykowanego samochodom dostawczym Mercedes-Benz funkcjonującego pod nazwą Van ProCenter.


Z kolei rok 2022 to wejście do Grupy Mojsiuk kolejnych dwóch marek – Opla i Fiata. Aktualnie marka Opel znalazła swoją docelową lokalizacje w zewnętrznym obiekcie znajdującym się obok pozostałych obiektów Grupy Mojsiuk w Starych Bielicach, natomiast marka Fiat pozostaje chwilowo w tymczasowych obiektach znajdujących się na terenie firmy.


Po latach firma Mojsiuk powróciła również do swych początków, czyli renowacji samochodów zabytkowych. Mercedes-Benz SL, Citroen 8CV Rosalie, Peugeot 304 to pierwsze nowo odrestaurowane auta, które mogą stanowić wzór do naśladowania w tej pięknej i ciekawej branży.


Grupa Mojsiuk od samego początku powstania dbała o wysoki poziom wyszkolenia swoich pracowników. Mając zawsze to na uwadze Prezes firmy – Kazimierz Mojsiuk wychodzi o krok naprzód w celu kształcenia i pozyskania nowych kadr pracowniczych, jego chęć podzielenia się swoją wiedzą z młodzieżą sprawia, że działa na ówczesnym Cechu Rzemiosł Różnych w Koszalinie, a następnie zostaje członkiem Komisji Egzaminacyjnej w Izbie Rzemieślniczej w Słupsku nadając uprawnienia czeladnicze i mistrzowskie wielu młodym absolwentom. Ten element działalności firmy trwa do dziś i aktualnie polega na współpracy z lokalnymi szkołami zawodowymi czy nawet Politechniką Koszalińską. W 2015 r, rozpoczęły swój cykl edukacyjny 2 klasy patronackie Mercedes-Benz w koszalińskiej „samochodówce”. Uczniowie i studenci tych szkół oraz uczelni stale odbywają praktyki w serwisach Grupy Mojsiuk, niejednokrotnie zasilając jej szeregi jako pracownicy po skończonych praktykach, szkole czy uczelni. Tak długoletnia współpraca z systemem edukacyjnym została zauważona i wyróżniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Przez 40 lat istnienia Grupa Mojsiuk sukcesywnie osiąga sukcesy. Stale dążąc do spełnienia oczekiwań postawionych przez swoich klientów poprzez rozwój infrastruktury, stosowanych rozwiązań technicznych, szkolenie kadr i poszerzanie wachlarza usług. Grupa Mojsiuk może służyć jako doskonały przykład firmy rodzinnej, która przez lata buduje potencjał gospodarczy od 1979 roku. Patrząc na początki, gdy firma Kazimierza Mojsiuka liczyła 1 warsztat o powierzchni 70 m² w tym 3 stanowiska naprawcze obsługiwane przez 4 pracowników, a czasy obecne – 7 autoryzowanych salonów, które generują roczną sprzedaż na poziomie dwóch tysięcy aut rocznie, 11 serwisów obsługujących rocznie aż 21 tys samochodów, 2 blacharnie oraz 2 lakiernie, których łączna suma naprawionych samochodów wynosi około cztery tysiące. Wszystkie obiekty liczą łącznie 18 tys m² powierzchni pod dachem przy jednoczesnym zatrudnieniu na poziomie 470 osób. Można śmiało powiedzieć, że Kazimierz Mojsiuk poczynił krok milowy w budowaniu Grupy Mojsiuk.


Razem z Państwem będziemy kontynuować rozwój Grupy Mojsiuk, aby zachwycić jak najwyższą jakością usług na każdym kroku oraz wszechstronnością. To właśnie dzięki Wam jesteśmy tu i kontynuujemy tradycję prowadzenia dobrej praktyki usługowej, ponieważ …
tradycja zobowiązuje.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz eksperta? Napisz do nas
a odpowiednia osoba się z Tobą skontaktuje

Media społecznościowe

Śledź nas w internecie