O nas

HOME • O nas

Grupa Mojsiuk

Jesteśmy firmą rodzinną, która rozpoczęła działalność w 1979 roku jako Zakład Blacharstwa Samochodowego. Początkowo siedziba mieściła się w Koszalinie przy ul. Zielonej 16. Powierzchnia warsztatowa wynosiła 70 m km, a maszyny i technologie były bardzo ograniczone. Wyposażenie było skromne, lecz chęć rozwoju i marzenia sprawiły, że systematycznie rozbudowywaliśmy zaplecze techniczne, biurowe i socjalne. Od początku duży nacisk kładliśmy na umiejętności zatrudnianych pracowników.

Naszym atutem jest nie tylko kompleksowość świadczonych przez nas usług serwisowych, ale też i pełna oferta usług handlowych. Polega ona na zagwarantowaniu na etapie sprzedaży odpowiednich form finansowania – kredyt bankowy lub leasing, środka transportu, zapewnieniu wysokiej jakości zabudowy w przypadku samochodów użytkowych. Jednak to nie wszystko. Stale poszerzana jest oferta ubezpieczeniowa, tak aby Klient mógł w jednym miejscu załatwić praktycznie wszystkie sprawy związane z dokonaniem rejestracji pojazdu, jak i przeprowadzeniem rozliczenia z ubezpieczycielem naprawy uszkodzonego pojazdu. Takie kompleksowe podejście do obsługi Klienta procentuje w postaci pełnego zaufania w tym jakże czasami mocno stresującym dla Klienta momencie.

40

LAT DOŚWIADCZENIA

500

WYSZKOLONYCH PRACOWNIKÓW

3

ODDZIAŁY W POLSCE

7

AUTORYZOWANYCH SALONÓW

Nasza historia

 

W 1992 r. powstała firma Auto Mojsiuk. Początkowo przedmiotem jej działalności była sprzedaż lakierów samochodowych. Od momentu jej powstania staraliśmy się również o uzyskanie autoryzacji na Salon i Serwis marki Honda dla samochodów osobowych. Otrzymaliśmy ją już w 1995 r.

Rok 1997 to przełom w działalności naszej firmy. Zakończyła się duża inwestycja w Starych Bielicach k/Koszalina, przy drodze krajowej nr 6 łączącej Szczecin z Gdańskiem, budowa nowoczesnego kompleksu samochodowego o powierzchni 1500 m kw. Rok później podpisaliśmy umowę z Mercedes-Benz Polska przyznającą status Autoryzowanego Serwisu samochodów Mercedes-Benz na terenie ówczesnego województwa koszalińskiego.

Jako właściciele firmy, bardzo dbaliśmy o jakość świadczonych usług oraz kwalifikacje naszych pracowników. Systematyczne inwestowaliśmy w specjalistyczne kursy i szkolenia, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że to czynnik, który decyduje o sukcesie firmy na lokalnym rynku. Rosnąca dynamika sprzedaży produktów Mercedes-Benz w kraju zaowocowała wreszcie poszerzeniem działalności firmy o sprzedaż i serwis samochodów na całe województwo zachodniopomorskie.

Zwiększenie terenu działania wymagało zmian i dalszej rozbudowy. W 2000 r. powstaje nowy obiekt serwisowy w Starych Bielicach k/Koszalina o powierzchni 1200 m kw. Swoje miejsce znalazł tu serwis samochodów ciężarowych oraz magazyn części zamiennych. Podtrzymując rodzinne tradycje, jedno z głównych miejsc w nowym obiekcie zajęła największa na Pomorzu Środkowym kabina lakiernicza.

Listopad 2001 roku to kolejny ważny moment, który miał znaczący wpłynął na nasz rozwój. Powstaje oddział w Szczecinie, w dzielnicy Dąbie. W ówczesnym czasie nasz salon jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu na terenie województwa zachodniopomorskiego. Prowadzona jest tutaj sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Dla mieszkańców Szczecina w październiku 2003 r. uruchomiono dodatkowo Punkt Ekspozycyjny Mercedes-Benz w CH Galaxy.

W 2003 r. uruchomiliśmy w Szczecinie Okręgową Stację Kontroli Pojazdów i Autoryzowany Serwis Tachografów. Dwa lata później, w Starych Bielicach, powstaje strefa „Aktywne Przyjęcie”. Jej ideą jest wspólny, razem z Klientem, udział w oględzinach pojazdu celem ustalenia zakresu wykonania usługi.

Rok 2008 to dla nas kolejny krok milowy, który wpisał się w karty historii naszej firmy. Oddaliśmy do dyspozycji Klientów nowy obiekt w Szczecinie, przeznaczony na serwis samochodów ciężarowych i dostawczych. Powstały na jego terenie dział blacharsko-lakierniczy znacznie zwiększył zakres oferowanych usług. Nowy serwis to skrzydło, zbudowanego 7 lat wcześniej obiektu w Szczecinie. Rozbudowany i zmodernizowany obiekt wynosił łącznie 3500 m kw powierzchni, a w niej: 10 stanowisk serwisowo-diagnostycznych, najnowocześniejsza blacharnia i lakiernia oraz przestronny magazyn części zamiennych. Kolejne lata to gruntowna przebudowa wnętrza salonu i biura obsługi klienta serwisu ciężarowego w Starych Bielicach.

W kwietniu 2011 roku do Grupy Mojsiuk dołącza Mojsiuk Motor Sp. J. To autoryzowany salon i serwis marki Peugeot, której tymczasową siedzibą jest obiekt po poprzednim dealerze tej marki w Koszalinie. Od samego początku powstania firmy, jej pracą i rozwojem kieruje Agnieszka Mojsiuk.

Rok później powstaje kolejny ważny dla nas obiekt, którym jest Centrum Blacharsko-Lakiernicze. Obiekt o powierzchni prawie 4000 m kw zlokalizowany w Starych Bielicach, umożliwia naprawę samochodów wszystkich marek. Wykonujemy tu naprawy blacharsko-lakiernicze w bardzo krótkim czasie dla każdego rodzaju pojazdu, począwszy od osobowego do ciężarowego, naprawiamy również naczepy i zabudowy. Wysoki poziom jakości świadczonych usług jest możliwy dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń oraz technologii. Stosowana przy naprawach blacharsko – lakierniczych – rama JOSAM oraz jedyny na Pomorzu Zachodnim piec indukcyjny zapewniają ustawienie punktów ramy i nadwozia zgodnie z danymi fabrycznymi, nie powodując przy tym zmian strukturalnych materiału. Zastosowanie nowoczesnych technologii w zakresie usług lakierniczych jest możliwe dzięki największej na Pomorzu Zachodnim kabinie lakierniczej BLOWTHERM.

W styczniu 2013 roku kończy się budowa nowego obiektu, zlokalizowanego obok pozostałych budynków Grupy Mojsiuk. Rozpoczyna się tu obsługa Klientów marki Peugeot. Nowy obiekt spełnia najnowsze standardy marki Peugeot, zwiększając wymiernie poziom i szybkość obsługi klientów tej najmłodszej w naszej grupie marki.

Trzy lata później otwieramy autoryzowany punkt serwisowy samochodów ciężarowych Mercedes-Benz oraz Fuso w Gorzowie Wielkopolskim. Rozwijamy tu cały wachlarz dodatkowych autoryzacji: naczepy, windy, agregaty i zabudowy w myśl idei – wszystko w jednym miejscu.

W roku 2019 rozpoczyna się rozbudowa salonu i serwisu Hondy dla samochodów osobowych, która trwa do chwili obecnej. Tymczasowa lokalizacja zajmuje miejsce w obiekcie, po poprzednim salonie Peugeot.

Przez 40 lat istnienia na rynku Grupa Mojsiuk, dzięki swoim Klientom buduje swój potencjał gospodarczy, stale dążąc do jak najpełniejszego spełnienia postawionych przez Klientów oczekiwań.

Razem z Państwem będziemy kontynuować naszą tradycję prowadzenia dobrej praktyki usługowej, ponieważ … tradycja zobowiązuje.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz eksperta? Napisz do nas
a odpowiednia osoba się z Tobą skontaktuje

Media społecznościowe

Śledź nas w internecie