Nowy Peugeot 208 – pociągający nie tylko z wyglądu

HOMEAktualności • Nowy Peugeot 208...

21 listopada 2019

W naszym cyklu „W szpilkach za kierownicą” gościmy panią Katarzynę Kasprzak. Jako pierwsza klientka salonu firmy Mojsiuk Motor, koszalińskiego dealera marki Peugeot, miała ona okazję poznać z bliska nowość – Peugeota 208, który został uznany za Samochód Roku 2019 w prestiżowym konkursie Car of the Year.

Katarzyna Kasprzak jest podologiem, czyli specjalistką od zdrowia stóp (prowadzi w Koszalinie znany gabinet Podologica). Jak sama o sobie mówi, jest osobą bardzo aktywną – również jako kierowca, bo lubi jazdę zdecydowaną, dynamiczną. Z samochodu korzysta najczęściej w mieście i jak podkreśla, traktuje go jako narzędzie pracy pozwalające szybko się przemieszczać i oszczędzać czas.

Oto co pani Katarzyna powiedziała nam po konsumenckim teście nowego modelu Peugeot 208: „Na co dzień korzystam Peugeota 208, ale poprzedniej generacji. Auto to znakomicie spełnia moje oczekiwania. Jest dynamiczne, a przy tym wygodne i niezawodne. Mocno się z sobą „zżyliśmy”. Dlatego zaproszenia do sprawdzenia jego następcy nie mogłam odrzucić. I nie żałuję, bo miałam okazję doświadczyć ekscytującego przeżycia.

Pierwsze co zwraca uwagę w kontakcie z nowym Peugeot 208 to oczywiście design. To jest po prostu bardzo ładny samochód. Zewnętrznie nowy Peugeot 208 ma – w moim odczuciu – sportowy charakter, kojarzy się z energią, zwinnością, ale i elegancją.

Wielkość auta pozostała praktycznie ta sama, ale bryła jest jednak inaczej ukształtowana. Przód przypomina inne aktualne modele marki Peugeot. Przy tym jednak jest coś oryginalnego w wyglądzie przodu, a mianowicie długie pionowe światła ledowe, które schodzą głęboko poniżej głównych reflektorów, również bardzo oryginalnych i wyglądających bardzo efektownie. Wewnątrz kierowca zastaje inny panel sterujący niż ten, który znam z poprzedniej generacji; nowoczesny, ale jednocześnie prostszy i bardziej intuicyjny. Nietypowe, niespotykane w tej postaci w autach innych marek, są klawiszowe przyciski sterujące. To taki mocno zaskakujący, wysmakowany element.

Wspomniałam o wrażeniu sportowym, jeśli chodzi o linię karoserii. Wnętrze współgra z tym wrażeniem. Fotele są inne niż w generacji, której używam na co dzień, ale dobrze dostosowują się do ciała kierowcy i pasażera.

Kierownica jest mała, co mi bardzo odpowiada. To jest jeden z tych elementów, które są chyba ukłonem w stronę pań. Panom również może się ona spodobać przez skojarzenie z autami wyścigowymi. Dla mnie najważniejsza jest jednak w tym przypadku zwykła wygoda. Kiedy ruszyłam tym autem pierwszy raz, odebrałam je jako bardziej „twarde” od mojego. Ale już po chwili stwierdziłam, że prowadzi się ono bardzo lekko, a więc najwyraźniej ma doskonałe wspomaganie kierownicy. Naprawdę z przyjemnością się jedzie nową „208”, bardzo płynnie. Myślę, że podobnie odbiorą to inni użytkownicy. A właściwie użytkowniczki, bo wydaje mi się, że to samochód pomyślany jako miejski, „zakupowy”, damski.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz eksperta? Napisz do nas
a odpowiednia osoba się z Tobą skontaktuje

Media społecznościowe

Śledź nas w internecie