Nowy Mercedes-Benz CLA

HOMEAktualności • Nowy Mercedes-Benz CLA

14 listopada 2019

Rynek z entuzjazmem przyjął pierwszą generację modelu Mercedes Benz CLA Coupé – sprzedała się ona w 750 tysiącach egzemplarzy. Nowa, która pojawiła się na rynku z początkiem bieżącego roku, ma szansę pobić ten wynik, bo przynosi szereg rozwiązań pozytywnie zaskakujących nawet długoletnich użytkowników aut tej marki. Jednym z nich jest przedsiębiorca Marek Buzanowski, współwłaściciel i szef połczyńskiej firmy Puls-Art, który podjął się wykonać dla nas konsumencki test nowego CLA Coupé.

Auto w obecnej wersji nie tylko bardzo dynamicznie wygląda, ale również gwarantuje dynamiczną jazdę, co udało się osiągnąć m.in. przez szeroki rozstaw kół (w porównaniu z poprzednikiem: +63 mm z przodu, +55 mm z tyłu) i niżej położony środek ciężkości. CLA ma najbardziej sportową charakterystykę prowadzenia spośród wszystkich nowych kompaktów Mercedesa. Specyfikacja techniczna obejmuje wielowahaczową oś tylną, montowany w standardzie układ kierowniczy Direct-Steer oraz oś przednią z hydromocowaniami. Na życzenie dostępne jest tłumienie adaptacyjne, pozwalające kierowcy na wybór pomiędzy komfortowym bądź bardziej bezkompromisowym, sportowym zestrojeniem amortyzatorów.

Pan Marek Buzanowski jest zauroczony nowym CLA Coupé: – Na co dzień jeżdżę Mercedesem GLA 250 z większym niż tutaj silnikiem. Świetny samochód, ale ponieważ mam go już pięć lat, uznałem, ze przyszedł czas na nowy. Jeździłem na próbę Mercedesem CLS, ale jest on za duży dla mnie. Ja nie należę do osób, które potrzebują wielkiego samochodu, toteż model CLA 200 Coupé wydał mi się idealny. Jakby skrojony pod moje potrzeby i preferencje. Rozmiarami jest w sam raz, a przy tym reprezentacyjny. Ten aspekt jest dla mnie ważny, bo kiedy robi się poważne interesy, samochód staje się jednym z elementów wizerunku. A w wizerunku liczy się spójność wszystkich elementów. Ktoś kto przyjeżdża na rozmowy biznesowe czymś, co nie kojarzy się z biznesem, już na starcie traci na wiarygodności. A mnie czekają w najbliższym czasie ważne negocjacje, a poza tym program w telewizji TVN w cyklu o ciekawych polskich firmach stworzonych od zera. Czym więc mam jeździć, jak nie takim właśnie autem? – pyta retorycznie pan Marek. – Poza tym pracuję już tyle lat, więc chyba zasłużyłem na odrobinę luksusu – dodaje z uśmiechem.

– Jeżdżę Mercedesami od dawna, więc kolejny nie powinien mnie specjalnie zaskakiwać – mówi Marek Buzanowski. – A jednak ten mnie mocno i pozytywnie zaskoczył. Czym? Przede wszystkim nowoczesnością. Całkowicie nowa deska rozdzielcza, niemal kosmiczna, do tego świetnie rozplanowana. Generalnie cały samochód to design najwyższej próby. Naprawdę imponujący. Ja na to z racji wykonywanego zawodu jest mocno wyczulony. No i do tego zupełnie nowe funkcjonalności. Do nawigacji się mówi, a ona za nas wyszukuje informacje. Nie podaję adresu celu podróży, ale mówię na przykład: „Gdzie jest najbliższa stacja paliw?” i system za chwilę ciepłym głosem odpowiada. Prawdziwy kosmos. Mnóstwo innych nowalijek technicznych, ułatwiających prowadzenie i podnoszących komfort kierowcy. Wiele z nich odnosi się do bezpieczeństwa, ale nie tylko. To jest po prostu elektroniczne cacko. Trochę uwagi trzeba poświęcić na zorientowanie się w jego wszystkich możliwościach, ale później wszystko już odbywa się bezproblemowo. A mnie się wydaje, że ten samochód został skonstruowany dla mnie. Czuję się w nim jak bym nim jeździł od zawsze. Auto mówi do mnie, ale również kontroluje, czy wszystko ze mną w porządku. Monitoruje, czy nie jestem zmęczony, sprawdza na bieżąco tętno, ruchy gałek ocznych, pewność trzymania „kółka”. Jeśli wykryje jakąś niepewność, dekoncentrację, proponuje odpoczynek.

Pan Marek akcentuje jeszcze jedno miłe wrażenie: – Praca silnika jest niezwykle cichutka. Kiedy się jedzie, niemal nie słychać jego działania. Pełen komfort. Można słuchać muzyki jak w warunkach domowych.
Nasz rozmówca nie ukrywa, że pod wpływem testu podjął decyzję o zakupie nowego CLA 200 Coupé. – W stosunku do egzemplarza, który teraz testowałem, w moim zmienię kolory – mówi Marek Buzanowski. – Auto będzie czarne z jasną tapicerką, bo tutaj mamy do czynienia z samochodem białym, w którego wnętrzu mamy wszystko na czarno. To jest eleganckie rozwiązanie, ale ja wolę wnętrza jasne.

Źródło:

www.prestizkoszalin.pl

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz eksperta? Napisz do nas
a odpowiednia osoba się z Tobą skontaktuje

Media społecznościowe

Śledź nas w internecie