Nowa Klasa B

HOMEAktualności • Nowa Klasa B

12 listopada 2019

Poszukując samochodu, którym śmiało możemy wyruszyć na wycieczkę z rodziną za miasto, ale także na oficjalne spotkanie biznesowe, wybraliśmy nowego Mercedesa Klasy B. Urocze, wygodne i pakowne auto klasy premium przetestowała dla nas Daria Nowak, ekspertka w dziedzinie kreowania wizerunku biznesowego, politycznego i medialnego, laureatka plebiscytu Menedżer Roku 2018 Województwa Zachodniopomorskiego. Dla niej samochód to część pracy, a także wizytówka, dlatego jego wybór jest bardzo istotny. Przejażdżka nową Klasą B dostarczyła jej dużo przyjemności. Po wyjściu z samochodu nie mogła ukryć zachwytu.

– Jestem wielbicielką mercedesów! Uwielbiam te samochody! Jeździłam już klasą A i CLS. Klasa B, którą miałam przyjemność prowadzić, dostarczyła mi naprawdę sporo frajdy – mówi zachwycona. – To idealne auto dla kobiet, szczególnie zajmujących się biznesem. Jest piękne, reprezentatywne i wygodne. Idealne do jazdy po mieście i na dłuższe trasy po Polsce, a także poza jej granicami. Faktycznie, nowa Klasa B to samochód na każdą okazję i na każdą drogę.

Jest większa, wygodniejsza i bardzo pojemna. – Zgadzam się, że to kobiece auto – przyznaje Piotr Jarmużewski, nasz Product Expert.

– To również samochód rodzinny. Mieliśmy klientów, którzy mając małe dziecko zastanawiali się nad jego kupnem. Okazało się, że wózek dziecięcy jest łatwo zmieścić w jego bagażniku. Ten model jest czymś w rodzaju mikro vana. Pamiętam, że po jednej z prezentacji zapakowaliśmy do niego, bez żadnego problemu, szklany stolik i dwa fotele!

A Daria Nowak dodaje: – Moja praca wymaga częstego przemieszczania się, spotykania z ludźmi, a ten model spełnia wszystkie warunki. Jest praktyczny, ale i elegancki, co w moim zawodzie ma szczególne znaczenie, gdyż odpowiednie auto jest dopełnieniem wizerunku. Zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Ten zachwycający model mercedesa jest pakowny i obszerny, do tego również nieco smuklejszy od swojego poprzednika, a przyjemnej lekkości dodają mu wąskie lampy. Do dyspozycji mamy cztery podstawowe linie wyposażeniowe: Standard, Style, Progressive oraz AMG. Ponadto dostępne, opcjonalne światła Multibeam LED. Jest to jeden z najpraktyczniejszych wariantów auta kompaktowego. Linia wnętrza jest mocno zbliżona do Klasy A, choć od razu widać kilka różnić. Przed pasażerem z przodu znajdziemy małą półkę, np. na okulary.

Na pokładzie nowej Klasy B nie zabrakło najnowszych systemów multimedialnych. W każdej wersji dostaniemy dwa wyświetlacze, zaś topowy wariant systemu MBUX oferuje dwa wyświetlacze o przekątnej 10,25-cala. Wszystko to uzupełniono elementami z aluminium oraz świetnie wyglądającym podświetleniem Ambiente. Systemy bezpieczeństwa zostały zapożyczone bezpośrednio z Klasy S. Jest jeszcze coś, co stanowi całkiem sporą atrakcję i definiuje to auto jako inteligentne. – Oprócz sterowania dotykowego w nowej B Klasie mamy sterowanie głosowe. To zdecydowanie świetna rzecz, na miarę XXI wieku – mówi Piotr Jarmużewski. – Za pomocą komendy „Hej, Mercedes” uruchamiamy auto, które następnie spełnia nasze polecenia zawarte w systemie. Pyta nas, czego potrzebujemy. Może być to np. coś związanego z nawigacją samochodu, ustawieniami temperatury w środku, sprawdzeniem pogody czy połączeniem telefonicznym.

Gama silnikowa nowej Klasy B uległa gruntownej przebudowie. Silniki diesla zaczynają się od 116 konnej jednostki o pojemności 1.5 l (odmiana B 180d). Kolejne dwie odmiany to wersje z 2.0 l motorem o oznaczeniu B 200d (150 KM) oraz B 220d (190 KM). Warianty benzynowe to odpowiednio: B 180 (136 KM) i B 200 (163 KM), zasilane 1.4 l silnikiem turbodoładowanym. Jeżeli interesują nas jeszcze większe doznania z jazdy, to możemy wybrać 2.0 l, jednostkę, również turbodoładowaną, o oznaczeniach B 220 (190 KM) oraz B 250 (224 KM) z opcjonalnym napędem na wszystkie koła 4 MATIC. – Napęd jest przenoszony za pomocą 7-stopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej, bądź 6-biegowej skrzyni manualnej (dostępnej jako standard, jedynie dla B 180
oraz B 200) – podsumowuje Piotr Jarmużewski.

Jak widać, nowa Klasa B to wymarzone auto dla osób , które lubią elegancję i konkretne przyśpieszenie jak i również które lubią nowoczesne systemy multimedialne .Pani Daria Nowak dodaje – jestem pod ogromnym wrażeniem nowoczesnej komunikacji z pojazdem , która wytycza nowe kierunki w motoryzacji.

Źródło:

www.prestizkoszalin.pl

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz eksperta? Napisz do nas
a odpowiednia osoba się z Tobą skontaktuje

Media społecznościowe

Śledź nas w internecie