Nowa Honda CR-V Hybrid

HOMEAktualności • Nowa Honda CR-V...

12 listopada 2019

Motoryzacyjna przyszłość to paliwa alternatywne i elektryfikacja. Na samochody elektryczne, fani nowych technologii muszą jednak jeszcze trochę poczekać, ponieważ mają one sporo wad. Są drogie, mają niewielki zasięg, długo się ładują, a stacji ładowania w Polsce wciąż jest niewiele. Na szczęście jest jeszcze technologia hybrydowa, która jest nieustannie rozwijana i cieszy się coraz większą popularnością.

Wieloletnie doświadczenie Hondy w tworzeniu hybrydowych rozwiązań to nieustanne doskonalenie i kreatywność. Pierwszy hybrydowy układ napędowy Honda zaprezentowała już w 1999 roku. Od tego momentu nieustannie jest on wzbogacany i rozwijany a firma stała się jednym z pionierów technologii hybrydowej. Właśnie teraz podbija Europę hitowym SUV-em – CR-V Hybrid.

Honda CR-V Hybrid wybiera optymalny tryb pracy, dzięki czemu zawsze zapewnia responsywny i wydajny napęd. Ten model skonstruowany został na podstawie wzorowanego na cyklu Atkinsona silnika benzynowego o pojemności 2 litrów. Posiada dwa silniki elektryczne – silnik napędowy i generator sterowany przez i-MMD, umożliwiający pracę w trzech trybach. Inteligentna technologia dwusilnikowego układu i-MMD (intelligent Multi-Mode Drive) zapewnia wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa, ponieważ samochód zawsze zużywa energię w najbardziej efektywny sposób. Ta Honda płynnie przełącza się między trybami zasilania: benzynowym, elektrycznym lub hybrydowym.

CR-V płynnie wybiera odpowiedni tryb jazdy. Korzystając z silnika elektrycznego używasz 100% z płynnej i cichej mocy elektrycznej. Pozwala to na natychmiastową reakcję podczas ruszania spod świateł. Kiedy silnik elektryczny i benzynowy połączą w sobie optymalną moc i oszczędność np. podczas przyspieszania korzystasz z trybu hybrydowego. Konwencjonalny silnik napędza samochód podczas szybkiej jazdy. Ta Honda wybiera za Ciebie najbardziej efektywny sposób dotarcia do celu, pozwalając cieszyć się jazdą przy niezwykle niskim zużyciu paliwa.

W czasie powolnej jazdy lub ruszania z miejsca samochód emituje cichy sygnał ostrzegawczy. Podczas jazdy można ręcznie wydłużać czas działania napędu elektrycznego, naciskając specjalny przycisk na desce rozdzielczej. Oczywiście, dla zwolenników większej dynamiki jazdy, tryb sportowy zapewni ekscytujące doświadczenia z jazdy tym modelem.

Dodatkowo nowa Honda CR-V otrzymała maksymalną ocenę w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. To właśnie bezpieczeństwo jest dla Hondy równie ważne, jak przyjemność i radość, którą sprawia codzienne korzystanie z samochodu. Nowatorska konstrukcja w połączeniu z zestawem technologii bezpieczeństwa czynnego i wspomaganiem kierowcy tzw. Honda Sensing, tworzy kompleksowy system ochrony kierowcy i pasażerów.

CR-V można dopasować do własnego stylu na wiele sposobów. Wybierać można z szerokiej gamy akcesoriów, elementów i detali. Pakiet stylistyczny podkreśli kolorystykę samochodu, wizualnie go obniży lub doda elementy dekoracyjne. Panele wewnętrzne wysokiej jakości podkreślą elegancki i nowoczesny wygląd. CR-V Hybrid posiada również specjalny element, dostępny tylko dla tego modelu – nierdzewną końcówką rury wydechowej, podkreślającą styl tego wyjątkowego samochodu.

Podsumowując, co sprawia, że Honda CR-V Hybrid jest wyjątkowa? Dla większości kierowców liczą się przede wszystkim wrażenia z jazdy i niskie spalanie. Odpowiedzią na te zagadnienie jest właśnie CR-V. Jest to również świetne auto rodzinne o pojemności bagażnika 497 l. Ma masywną sylwetkę, uwydatniony przedni zderzak a wyraźnie zarysowane tylnie światła dodają charakteru. Wnętrze to dobrze do siebie dopasowane tworzywa wysokiej jakości i wyjątkowa cisza podczas jazdy. Dodatkowo Honda obiecuje niskie zużycie paliwa ma poziomie 5,5 l/100 km, biorąc pod uwagę że to SUV o sporej mocy, to naprawdę świetny wynik.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz eksperta? Napisz do nas
a odpowiednia osoba się z Tobą skontaktuje

Media społecznościowe

Śledź nas w internecie