Nagroda „She’s Mercedes” by Mercedes-Benz Mojsiuk z terenu szczecińskiego

HOMEAktualności • Nagroda „She’s Mercedes”...

1 czerwca 2020

W drugiej edycji plebiscytu „Magnolie Biznesu” nagrodziliśmy dwie kandydatki. Dziś przedstawiamy panią Katarzynę Opiekulską-Sozańską, dyrektor zarządzającą firmy rekrutacyjno-szkoleniowej LSJ HR Group, która otrymała nagrodę „She’s Mercedes” by Mercedes-Benz Mojsiuk regionu szczecińskiego.

Nasza Laureatka zajmuje także funkcję prezesa Fundacji Rozwoju Zawodowego Talent i Kariera, jest założycielką elitarnych klubów Szczecin Business Ladies oraz Szczecin Business Executives, a także inicjatorką największej na Pomorzu Zachodnim konferencji dotyczącej kapitału ludzkiego, czyli HR & Business Szczecin.

Osiemnaście lat temu Katarzyna Opiekulska-Sozańska wraz ze swoim ówczesnym partnerem, a obecnie mężem, powołała do życia firmę rekrutacyjną LSJ HR Group. Od samego początku agencja miała być inna niż wszystkie na rynku. W czasach, gdy polscy przedsiębiorcy nastawiali się na szybki zysk, założyciele LSJ postawili na budowanie długotrwałych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu oraz skuteczności. Taka strategia zaowocowała kilkunastoletnimi już kontraktami z obszaru rekrutacji pracowników. LSJ HR Group wspiera przedsiębiorców w znalezieniu idealnych pracowników i w motywowaniu zatrudnionych już ludzi. Co się zmieniło?

W ostatnich latach nastąpił bardzo szybki rozwój agencji. Poza rekrutacjami stałymi, LSJ pozyskuje i zatrudnia dla swoich klientów pracowników tymczasowych oraz cudzoziemców. Prowadzi też proces legalizacji zatrudnienia obcokrajowców, tak aby zachodniopomorscy przedsiębiorcy mogli w pełni zaspokajać swoje potrzeby zatrudnieniowe. Ponadto, dzięki współpracy ze znakomitymi ekspertami z różnych branż, doradza i szkoli kadrę zarządzającą oraz pracowników zachodniopomorskich przedsiębiorstw.

To wszystko może brzmieć niewiarygodnie. Na szczęście Katarzyna Opiekulska-Sozańska otwarcie chwali się ubiegłorocznymi osiągnięciami swojego zespołu: około 3000 Polaków i obcokrajowców zatrudnionych w LSJ na umowę o pracę tymczasową, niemal 2000 cudzoziemców, którym firma pomogła zalegalizować pracę w Polsce, prawie 4000 godzin konsultacji HR-owych i biznesowych przeprowadzonych w regionalnych przedsiębiorstwach.

A to nie wszystko! Nie możemy bowiem zapomnieć o działaniach Fundacji Rozwoju Zawodowego Talent i Kariera, która wspiera młodych mieszkańców Szczecina w wyborze właściwej drogi zawodowej, edukuje na temat rynku pracy i przekonuje, że proaktywna postawa może przenosić góry. Co więcej, Fundacja ta współtworzy niezwykle ważną miejską instytucję, jaką jest Centrum Informacji dla Cudzoziemców. Obcokrajowcy otrzymują tam niezbędne wsparcie od merytorycznie przygotowanych doradców.

Pani Katarzyna jest zagorzałą propagatorką idei networkingu. Dlatego też powołała Szczecin Business Ladies – przestrzeń dla kobiet biznesu, które chcą dzielić się ze sobą swoimi doświadczeniami, inspiracjami i wzajemnie wspierać swoje inicjatywy. A następnie Szczecin Business Executives – klub integrujący międzynarodowe środowisko biznesowe z naszego regionu.

Tak szerokie działania wymagają dobrej organizacji, wysokiej energii i… niezawodnego środka transportu. Dlatego wiele lat temu Katarzyna Opiekulska-Sozańska postawiła na markę Mecedes-Benz. Aktualnie jeździ Mercedesem GLC. Niezwykle ceni sobie w tych samochodach bezpieczeństwo, komfort, jakość i oczywiście bardzo kobiecy design.

Katarzyna Opiekulska-Sozańska to zdecydowana i skuteczna kobieta biznesu. To także lokalna patriotka. Wszystkie podejmowane przez nią działania podszyte są dbałością o dobro regionu i pracodawców, którzy tutaj realizują swoje inwestycje i zatrudniają ludzi.

Z powodu braku możłiwości wręczenia nagrody na gali finałowej plebiscytu „Magnolie Biznesu”, pani Katarzyna swoją statuetkę, certyfikat „Kobiety Mercedes” oraz nagrody od sponsora, czyli firmy Mojsiuk, odebrała w salonie sprzedaży Mercedes-Benz Mojsiuk w Szczecinie, przy ulicy Pomorskiej.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz eksperta? Napisz do nas
a odpowiednia osoba się z Tobą skontaktuje

Media społecznościowe

Śledź nas w internecie