Zgłoszenie szkody

HOMEMCBL • Zgłoszenie szkody

Proces likwidacji szkody

1

Zgłoszenie szkody

Aby zgłosić szkodę należy wydrukować i wypełnić dokumenty znajdujące się ponizej które można przesłać na adres mailowy [email protected] zgłosić się do naszego Biura Obsługi Klienta.

2

Ocena rozmiaru szkody

Zostają przeprowadzone oględziny pojazdu wraz z pełnym udokumentowaniem szkody, następnie wyliczamy nakład pracy oraz cenę części do wyceny.

3

Ustalenie wysokości odszkodowania

Napodstawie zebranej dokumentacji i wyliczenia czasu pracy oraz cenie części ustalamy całkowity kosztorys naprawy pojazdu który wysyłamy do ubezpieczalni.

4

Akceptacja i naprawa pojazdu

Po akceptacji kosztorysu naprawy przystępujemy do zamawiania części oraz przygotowania pojazdu do lakierowania. Po wszystkim składamy pojazd według ściśle ustalonych wytycznych producenta i informujemy Cię o możliwości odbioru pojazdu.

Wymagane dokumenty do pobrania.

  • Upoważnienie dla Mojsiuk Centrum Blacharsko – Lakiernicze do kontaktu i odbioru odszkodowania z Towarzystwa Ubezpieczeniowego w imieniu klienta w zależności na kogo zarejestrowany jest pojazd:
  • Upoważnienie dla firmy
  • Upoważnienie dla osoby fizycznej
  • Oświadczenie nabywcy
  • Druk zgłoszenia szkody

Druki są również dostępne na miejscu w Biurze Obsługi Klienta MCBL.

  • W przypadku szkody z OC sprawcy, na miejscu kolizji powinno zostać sporządzone „Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym”, zawierające wszystkie dane uczestników zdarzenia oraz opis sytuacyjny, które w oryginale również trzeba dostarczyć do Biura Obsługi Klienta. Jeżeli nie zostało ono sporządzone lub jeżeli chcemy nim dysponować na tzw. „wszelki wypadek” można je pobrać w tym miejscu – Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym
  • Wraz z ww. dokumentami zgłaszając szkodę w BOK należy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, aktualną polisę OC i AC, prawo jazdy i dowód osobisty.
  • Można także dokonać zgłoszenia szkody bezpośredniego u ubezpieczyciela poprzez infolinię.

Jeżeli kolizji drogowej ulegnie samochód będący w leasingu, szkodę należy także zgłosić do firmy leasingowej. Poniżej kontakty do poszczególnych firmy.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz eksperta? Napisz do nas
a odpowiednia osoba się z Tobą skontaktuje

Media społecznościowe

Śledź nas w internecie