Firma Mojsiuk - Grupa Mojsiuk – Mercedes-Benz, Honda, Peugeot

Firma Mojsiuk

"Grupa Mojsiuk – wczoraj i dziś

Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Mojsiuk, które rozpoczynało swoją działalność w zupełnie innej niż obecna sytuacji ustrojowej, pomimo wielu zawirowań gospodarczych na polskim rynku zdołało nie tylko przetrwać, ale także systematycznie rozwijać. Od blisko 35 lat rośnie w siłę i wciąż dynamicznie się rozwija.

Firma Mojsiuk, jako firma rodzinna, która rozpoczęła działalność w 1979 r. pod nazwą – Zakład Blacharstwa Samochodowego, na powierzchni warsztatowej 70 m kw. Równie ograniczone, jak wielkość zakładu były dostępne maszyny i technologie.  Pomimo skromnego wyposażenia, przez kolejne lata systematycznie rozbudowywano zaplecze techniczne, biurowe i socjalne. Duży nacisk został położony na umiejętności zatrudnianych pracowników.

W 1998 r. nasza firma, mieszcząca się w budynku o powierzchni 700 m kw., rozpoczęła wspołpracę z Mercedes-Benz. uzyskując status Autoryzowanego Serwisu Obsługi Mercedes-Benz. Kolejne lata zaowocowały powstaniem w 2000 r. nowego obiektu serwisowego w Starych Bielicach k/Koszalina o powierzchni 1500 m kw.


Znaczącym etapem w historii firmy było otwarcie w listopadzie 2001 r drugiego oddziału firmy w Szczecinie-Dąbiu o powierzchni 2000 m kw. prowadzącego sprzedaż pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych Mercedes-Benz

Właściciele firmy dbali o podnoszenie ich kwalifikacji, zapewniając im udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Systematyczne inwestowanie w pracowników, ich wiedzę i umiejętności stało się głównym czynnikiem sukcesu Firmy na lokalnym rynku.

W 1992r. powstała firma Auto Mojsiuk. Przedmiotem jej działalności była sprzedaż lakierów samochodowych, a następnie sprzedaż i serwis samochodów marki Honda dzięki uzyskaniu statusu Autoryzowanego Salonu i Serwisu samochodów osobowych tej marki w roku 1995

 Początkowo siedziba firmy mieściła się w Koszalinie przy ul. Zielonej 16. Przełomowym krokiem w historii Firmy była inwestycja w Starych Bielicach przy drodze krajowej nr 6 łączącej Szczecin z Gdańskiem. W 1997r. zakończono tam budowę nowoczesnego kompleksu samochodowego. Wkrótce, w maju 1998r., została podpisana umowa z Mercedes-Benz Polska przyznająca Firmie Mojsiuk status Autoryzowanego Serwisu samochodów Mercedes-Benz na terenie ówczesnego województwa koszalińskiego, jeszcze bez możliwości sprzedaży i serwisu samochodów ciężarowych tej marki.

Jednak z uwagi na rosnącą dynamikę sprzedaży produktów Mercedes-Benz w kraju, na mocy zawartej umowy doszło do poszerzenia działalności Firmy także o sprzedaż i serwis tych samochodów na całe województwo zachodniopomorskie. Poszerzenie terenu działania zaowocowało powstaniem w 2000r. nowego obiektu serwisowego w Starych Bielicach o powierzchni 1200 m kw. Znalazł w nim swoje miejsce serwis samochodów ciężarowych oraz magazyn części zamiennych. Utrzymując rodzinne tradycje usług blacharsko – lakierniczych jedno z głównych miejsc w nowym obiekcie zajęła również największa na Pomorzu Środkowym kabina lakiernicza.

Kolejnym znaczącym etapem w historii Firmy było otwarcie w listopadzie 2001r.  oddziału w Szczecinie. Nowy salon został zlokalizowany w dzielnicy Dąbie, przy ul. Pomorskiej. W ówczesnym czasie był to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów tego typu, jakie powstały na terenie województwa zachodniopomorskiego. To kolejny krok milowy w historii Firmy, który znacząco wpłynął na jej rozwój.

W 2003 roku uruchomiono w Szczecinie Okręgową Stację Kontroli Pojazdów i Autoryzowanego Serwisu Tachografów. Rok 2005 to kolejna inwestycja, tym razem jednak w Starych Bielicach, rozbudowano istniejący obiekt o „Aktywne Przyjęcie”. Ideą tego przedsięwzięcia był wspólny – razem z klientem udział w oględzinach pojazdu i wspólne ustalenie zakresu wykonania usługi.

W karty historii firmy wpisał się również bardzo znacząco rok 2008, w którym do dyspozycji naszych klientów oddaliśmy nowy obiekt dedykowany serwisowi samochodów ciężarowych i dostawczych, natomiast powstały na jego terenie dział blacharsko – lakierniczy wydatnie zwiększył zakres oferowanych usług. Nowy serwis powstał jako skrzydło zbudowanego 7 lat temu salonu i serwisu przy ulicy Pomorskiej 88, zaledwie 200 m od głównej trasy wyjazdowej ze Szczecina. Rozbudowany i zmodernizowany obiekt to łącznie ok. 3500 m2 powierzchni, na której znajduje się 10 stanowisk serwisowo-diagnostycznych, najnowocześniejsza blacharnia i lakiernia oraz bardzo przestronny magazyn części zamiennych.

Kolejne lata to gruntowna przebudowa wnętrza salonu i biura obsługi klienta serwisu ciężarowego w Starych Bielicach.

Kwiecień 2011 – do Grupy Mojsiuk dołącza firma Mojsiuk Motor Sp.J. jako autoryzowany salon i serwis marki Peugeot, której siedzibę stanowi tymczasowo obiekt po poprzednim dealerze tej marki w Koszalinie. Od początku powstania tej firmy kierowanie jej pracą i rozwojem objęła p. Agnieszka Mojsiuk.

Rok 2012 przynosi kolejny krok milowy w życiu firmy w postaci Centrum Blacharsko-Lakierniczego zlokalizowanego w Starych Bielicach k/Koszalina. Obiekt o powierzchni blisko 4000 m2. Umożliwia naprawę blacharsko – lakierniczą w bardzo krótkim czasie i kompleksowo każdego rodzaju pojazdu mechanicznego od osobowego do ciężarowego, uwzględniając również naczepy i zabudowy. Naprawiane są tam samochody wszystkich marek.

 

Każda kolejna rozbudowa firmy służy zapewnianiu pełnej obsługi i satysfakcji klienta. Wysoki poziom jakości świadczonych usług jest możliwy dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń oraz technologii. Stosowana przy naprawach blacharsko - lakierniczych – rama JOSAM oraz jedyny na Pomorzu Zachodnim piec indukcyjny zapewniają ustawienie punktów ramy i nadwozia zgodnie z danymi fabrycznymi, nie powodując przy tym zmian strukturalnych materiału. Zastosowanie nowoczesnych technologii w zakresie usług lakierniczych jest możliwe dzięki największej na Pomorzu Zachodnim kabinie lakierniczej BLOWTHERM.

Styczeń 2013 – zakończenie budowy i rozpoczęcie obsługi klientów marki Peugeot w nowym obiekcie zlokalizowanym obok pozostałych budynków Grupy Mojsiuk. Nowy obiekt spełnia najnowsze standardy marki Peugeot zwiększając wymiernie poziom i szybkość obsługi klientów tej najmłodszej w Grupie marki.

Atutem Grupy Mojsiuk jest nie tylko kompleksowość świadczonych przez nią usług serwisowych, ale też i pełna oferta usług handlowych. Polega ona na zagwarantowaniu na etapie sprzedaży odpowiednich form finansowania - kredyt bankowy lub leasing środka transportu, zapewnieniu wysokiej jakości zabudowy w przypadku samochodów użytkowych. Jednak to nie wszystko. Stale poszerzana jest oferta ubezpieczeniowa, tak aby klient mógł w jednym miejscu załatwić praktycznie wszystkie sprawy związane z dokonaniem rejestracji pojazdu, jak i przeprowadzeniem rozliczenia z ubezpieczycielem naprawy uszkodzonego pojazdu. Takie kompleksowe podejście do obsługi klienta procentuje w postaci pełnego zaufania w tym jakże czasami mocno stresującym dla klienta momencie.

Przez całe 35 lat istnienia na rynku Grupa Mojsiuk, dzięki swoim klientom buduje swój potencjał gospodarczy, stale dążąc do jak najpełniejszego spełnienia postawionych przez klientów oczekiwań. Razem z Państwem będziemy kontynuować naszą tradycję prowadzenia dobrej praktyki usługowej, albowiem ... tradycja zobowiązuje."