MoonWalk w naszym Centrum Blacharsko-Lakierniczym

HOMEAktualności • MoonWalk w naszym...

21 listopada 2019

Wybrane zostało przez koncern PPG Industries jako pierwsza firma w Polsce do testowania Moonwalk – pierwszej w Polsce tak nowoczesnej maszyny dozującej kolory.

MoonWalk to nazwa innowacyjnej maszyny służącej do przygotowywania kolorów farb stosowanych do lakierowania samochodów. Miała ona swoją światową premierę 27 czerwca 2019 roku, a już w sierpniu rozpoczęła pracę – jako pierwszy egzemplarz w Polsce – w Centrum Blacharsko-Lakierniczym Mojsiuk w Starych Bielicach. Kolejny egzemplarz trafi wkrótce do zakładu tej firmy w Szczecinie.

Kazimierz Mojsiuk, prezes Mojsiuk Centrum Blacharsko-Lakiernicze S.A., podkreśla: – Jest to dla nas niezwykły zaszczyt, iż jako pierwsi w Polsce możemy testować najnowsze rozwiązania proponowane przez koncern PPG Industries. Zawsze staramy się stosować najnowszą wiedzę i najnowsze rozwiązania, które pojawiają się na rynku. W przypadku maszyny MoonWalk mamy satysfakcję, że jesteśmy absolutnymi pionierami w Polsce, z korzyścią dla naszych klientów. Jest to zbieżne z polityką naszej firmy, aby stale wytyczać nowe kierunki w celu optymalizacji działań.

MoonWalk:

  • Zapewnia oszczędność czasu pracy,
  • Powoduje zmniejszenie ilości odpadów i marnotrawstwa,
  • Gwarantuje iż mieszalnia farb staje się miejscem czystszym i bezpieczniejszym.
  • Ogranicza ilość odpadów powstających przy zużywaniu materiałów.
  • Miesza składowe określonego koloru zupełnie automatycznie, całym procesem steruje komputer. Wylicza on precyzyjnie proporcje ilości potrzebnych środków, a później z niezwykłą dokładnością je dozuje.

Korzyść to:

  • dla lakierników i klientów jest nadzwyczajny poziom precyzji, jaki uzyskuje się poprzez automatyzację procesu mieszania farb
  • Za tym idzie wyraźna poprawa jakości i powtarzalności procesów doboru kolorów, co daje klientowi gwarancję odtworzenia oryginalnego koloru na naprawianych elementach nadwozia.
  • skrócenie czasu tej operacji, dzięki czemu klient pozostaje krócej bez auta. W przypadku samochodów firmowych ma to bardzo duże znaczenie dla przedsiębiorcy

Konrad Niziołek, kierownik sprzedaży usług w Centrum Blacharsko-Lakierniczym Mojsiuk, mówi: – Takiej precyzji nie jest w stanie nikt osiągnąć, jeśli stosuje tradycyjne metody pracy. Dzięki temu wyjątkowemu urządzeniu firmy blacharsko-lakiernicze mają szansę doprowadzić do automatyzacji procesów i podwyższyć wydajność pracy. Jest to możliwe dzięki korzystaniu z oprogramowania oszczędzającego czas i pieniądze poprzez ograniczenie kosztów robocizny i ograniczenie ryzyka błędów typowych dla procesów ręcznych

Producentem urządzenia jest koncern PPG Industries, który jest światowym liderem w produkcji farb, lakierów, materiałów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła i włókien szklanych. Firma powstała w 1883 roku w stanie Pensylwania w USA i do dziś w stolicy tego stanu, Pittsburghu, ma swoją główną siedzibę. Obecnie koncern posiada 156 zakładów produkcyjnych w 52 krajach, PPG zapewnia klientom z branży przemysłowej, transportowej, budowlanej oraz wytwórcom produktów dla konsumentów, więcej rozwiązań do pokrywania powłok, niż jakakolwiek inna firma.

Wagę tego wydarzenia podkreśla fakt, że proces montażu i uruchomienia tego urządzenia był nadzorowany bezpośrednio przez pracowników i zarządy obu firm. (treść do tego zdjęcia pasuje)

Mojsiuk Centrum Blacharsko-Lakiernicze S.A. – to uznana w regionie firma, funkcjonująca na rynku motoryzacyjnym woj. zachodniopomorskiego od 1979 roku. Firma znana jest w branży z:

Napraw powypadkowych wszystkich marek pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych oraz z wdrażania i stosowania najnowszych rozwiązań technicznych, ale też i organizacyjno-logistycznych.

Otwarte w podkoszalińskich Starych Bielicach w 2012 roku centrum naprawcze należy do najnowocześniejszych i zarazem największych na Pomorzu obiektów tego typu. Zastosowany w nim innowacyjny system przemieszczania się naprawianego auta stale do przodu jak na taśmie produkcyjnej wokół centralnie umieszczonego magazynu części zdemontowanych i nowych – otrzymał od Naczelnej Organizacji Technicznej nagrodę za to innowacyjne rozwiązanie.

Zastosowanie jako pierwszego w kraju opisanego mieszalnika farb i lakierów – potwierdza kolejny raz otwarcie tej firmy na najnowsze – światowe technologie i konsekwentne dążenie do doskonałości oferowanych klientom usług, których paleta jest olbrzymia.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz eksperta? Napisz do nas
a odpowiednia osoba się z Tobą skontaktuje

Media społecznościowe

Śledź nas w internecie