Mercedes-Benz przedstawia: podkast „Pół godziny z gwiazdą” i playlisty specjalnie za kierownicę dostępne w serwisie TIDAL

HOMEAktualności • Mercedes-Benz przedstawia: podkast...

3 maja 2020

Tematyka audycji dotyczy bezpośrednio Mercedesa, ale z pewnością zaciekawi wielu miłośników motoryzacji – podejmuje m.in. kwestie wyzwań związanych z transformacją w kierunku elektromobilności. Jest też coś dla miłośników dobrego brzmienia za kierownicą i dla tych, którzy lubią odkrywać nowe muzyczne nurty. Mercedes-Benz przygotował dwie tematyczne listy utworów, przy których pokonywanie kolejnych kilometrów będzie upływać wyjątkowo przyjemnie, a samochód ma szansę stać się naszym azylem.

TIDAL to jedna z najpopularniejszych platform muzyczno-rozrywkowych na świecie. W swoich zbiorach ma ponad 60 mln utworów i 250 tys. materiałów wideo, w tym podkasty, teledyski, a nawet filmy dokumentalne. Wizytówką platformy jest TIDAL HiFi, czyli subskrypcja oferująca dostęp do utworów o szczególnie wysokiej jakości. Użytkownicy mogą liczyć na wyraziste, bogate brzmienie, które odpowiada możliwościom zaawansowanych systemów audio.

Teraz użytkownicy platformy zyskują dostęp do motoryzacyjnego podkastu pt. „Pół godziny z gwiazdą”. Audycję przygotowuje polski oddział Mercedes-Benz, odpowiadając na rosnącą popularność podkastów i pozycję, jaką cieszą się one na medialnym rynku. Obok wysokiego poziomu merytorycznego zaletą podkastów jest swoboda odbioru – można ich słuchać w dowolnym momencie: w domu, w samochodzie lub na spacerze, za pomocą smartfona.

„Pół godziny z gwiazdą” to propozycja nie tylko dla miłośników Mercedesów, ale i dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o motoryzacji. W pierwszych odcinkach można wysłuchać m.in. rozmowy ekspertów na temat wyzwań związanych z elektromobilnością, wrażeń słynnego skialpinisty Andrzeja Bargiela z eksploatacji elektrycznego Mercedesa EQC na dystansie 20 000 km, a także poznać kulisy otwarcia AMG Brand Center w Gdańsku – jednego z kilku takich salonów na świecie.

Nieco ponad półgodzinne odcinki dostępne są przez stronę https://tidal.com/browse/artist/18989529 lub w aplikacji TIDAL. Użytkownicy modeli Mercedes-Benz zarejestrowani na portalu Mercedes me mogą korzystać z bezpłatnej subskrypcji usługi przez okres 3 miesięcy.

Dodatkową atrakcją dla korzystających z platformy TIDAL są starannie skomponowane listy utworów, przygotowywane m.in. przez dziennikarzy muzycznych. Są wśród nich także dwie wyjątkowe listy sygnowane przez Mercedesa, stworzone specjalnie z myślą o podróżowaniu samochodem. Pierwsza z nich – „Za kierownicą” (https://tidal.com/browse/playlist/c3c1cf0dbbdf-4e4d-a07a-009156753843) – to eklektyczna mieszanka utworów mniej lub bardziej bezpośrednio związanych z Mercedesem. Marka ze Stuttgartu od dekad jest bowiem na stale wpisana do światowej popkultury i regularnie inspiruje twórców z najróżniejszych stron muzycznej sceny. Nie zabrakło tu więc zarówno kultowego „Mercedes Benz” Janis Joplin, ballad w stylu lat 80. i 90. – jak choćby „What you see is what you sweat” Arethy Franklin, a także pełnych energii piosenek współczesnych artystów popowych i hip-hopowych. To zestaw w sam raz, by doznania z jazdy stały się jeszcze intensywniejsze.

Druga lista – „Jazz na drogę” (https://tidal.com/browse/playlist/46339f4c-55bf4dbd-89b7-3e60b9f50cf1) – to propozycja dla amatorów jazzu i wszystkich tych, którzy podczas jazdy samochodem chcą się po prostu odprężyć. Niespieszne, nastrojowe kawałki z rozbudowaną sekcją instrumentalną zachęcają, by wygodnie rozsiąść się w fotelu i zwolnić bieg myśli. Nawet, gdy akurat nie słucha się ich za kierownicą Mercedesa.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz eksperta? Napisz do nas
a odpowiednia osoba się z Tobą skontaktuje

Media społecznościowe

Śledź nas w internecie